Firmamız, 2005 yılında Aydın ` da kurulmuştur. Karadirek Makina , Krom Elek Telleri , Krom elek Teli , Elek Teli , Elek Topu , Paslanmaz Elek , Çelik elek telleri , paslanmaz elek teli , krom nikel , saz elek , filtre teli , Elek Süzgeç , Filtre Teller , Delikli Saçlar , Dekoratif Teller , Maden Eleme Teli , Eleme Makinaları konularında sektörün ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara başlamıştır.

- Karadirek Makina"

Firmamız yıllar geçtikçe teknolojik gelişmeleri anında takip etmiş üretimini en modern şartlara uygun olarak techiz etmiştir. Bu da, firmamızın ürünlerinin kalitesinin artmasını sağlamış ve yurt içinde olduğu kadar Uluslararası alanlarda da rekabet ve kalite ortamına   hazırlamıştır. Firmamız ilk üretimine 2005 yılında Aydın ’ da alım satım ile başlamıştır.Firmamız faaliyetlerini bir süre bu şekilde sürdürmüş ve henüz yurdumuzda yeni olan bu önemli sanayi dalını yaşatmaya çalışmıştır.
 
Hammaddemiz olan çelik tel yurdumuzda, en son teknoloji ile TSE ve Dünya standartlarına uygun  olarak üretilmekte olup bu da gelişmiş teknolojimizle birleşince son derece kaliteli ve dayanıklı çelik elek üretimimizi sağlamıştır. Dokuma, otomatik dokuma makineları ile yapılmaktadır.
 
Firmamız gelişen teknolojiyi de takip etmekte en son yenilikleri de bünyesine almaya ve yurt ekonomisine katkıda bulunmaya  kararlıdır ve devam edecektir.